Czym zajmuje się optometrysta?

O ile okulista zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu, również tych, które wymagają interwencji chirurgicznej, tak optometrysta jest medykiem, którego specjalizacją jest korygowanie wad w zakresie narządu widzenia. Kiedy udać się do optometrysty, a nie do okulisty?

Optometryczne badania wzroku

Do okulisty można wybrać się w celu leczenia zespołu suchego oka, zapalenia spojówek czy kiedy w oku utknęło ciało obce. Optometrysta jako specjalista sprawdzi się zaś lepiej, kiedy u pacjenta została wykryta wada wzroku i niezbędne jest wdrożenie długookresowego leczenia korygującego.

To właśnie optometrysta Poznań dokona szczegółowych badań i dobierze okulary korekcyjne. Również optometrysta zaleci specjalne ćwiczenia optometryczne, aby wadę zwalczyć. Co ciekawe, to właśnie ćwiczenia optometryczne sprawdzają się doskonale w początkującej fazie choroby.

Optometrysta dziecięcy

To właśnie w przypadku małych pacjentów leczenie wad widzenia jest znacznie bardziej skuteczne. Optometrysta dobiera indywidualny zestaw ćwiczeń, dzięki któremu wady mogą być zwalczane. Stosuje się je bardzo często w przypadku zeza. Warto wspomnieć, że terapia może być realizowana nie tylko w gabinecie medyka, ale również w warunkach domowych.

Co ciekawe, do optometrysty najczęściej kieruje właśnie okulista, kiedy jego predyspozycje zawodowe nie pozwalają w pełni pomóc pacjentowi, zaś konieczne jest wykonanie szczegółowych badań w celu skorygowania wady widzenia.