Jakie opony do Ursus C 330?

Można powiedzieć, że ciągniki marki Ursus są w Polsce legendą. Godny uwagi jest fakt, że modeli C-330 od początku do końca produkcji sprzedano prawie pół miliona sztuk. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak wybrać opony do tego pojazdu. Czym powinny się cechować opony do Ursus C 330?

Jak wybrać opony do Ursus C 330?

Jak wiadomo, opony są bardzo ważnym elementem ogromnej liczby pojazdów. Identycznie przedstawia się sytuacja w przypadku ciągników omawianej marki. Godny uwagi jest fakt, że w modelu C-330 można dokonać montażu gum w jednym rozmiarze na przednią oś, a także w trzech różnych rozmiarach na tylną. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że mimo tak ogromnych możliwości wyboru w kwestii tyłu, za każdym razem na oś musi być zamontowany komplet składający się z dwóch takich samych opon. Warto wiedzieć, że w przypadku osi przedniej do wspomnianego Ursusa świetnie będzie pasował zestaw opon w rozmiarze 6.00-16. Z kolei na tył można bez większego problemu dopasować trzy warianty w następujących wymiarach  12.4-28, 11.2-28 i 9.5-32. Wymienione warianty różnią się między sobą rozmiarem i parametrami.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Osoby, które mają w planach kupić opony do Ursus C 330 muszą przed podjęciem ostatecznej decyzji zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów. Warto uzyskać informację kiedy dokładnie wyprodukowano określony komplet. Podczas zamówienia nowych opon potencjalni klienci muszą spodziewać się, że termin nie będzie bardzo odległy. Złym rozwiązaniem będzie kupowanie starych opon, nawet w przypadku, gdy nigdy nie były używane. Guma wraz z upływem czasu ulega degradacji.

Możesz również polubić