Planowanie wakacji

Nareszcie nadeszło nasze upragnione lato. Dalej chodzę do okrutnej pracy, jednak zaczynam ostatnio rozmyślać o przyszłych wakacjach. Urlop zaplanowałam na koniec sierpnia, więc już za kilka chwil będę w stanie w końcu odpocząć. Swoje wakacje zorganizowałam tak, że jestem przekonana, iż będą one wielką przygodą!

Najpierw ze znajomymi planowaliśmy wyruszyć za granicę. Co roku odwiedzamy Chorwację, a ona w ogóle nam nie powszednieje, jednak w tym roku zapragnęliśmy spróbować czegoś zupełnie innego. A jeśli odwiedzilibyśmy bałtyckie morze? W końcu Bałtyk także jest naprawdę atrakcyjnym miejscem, a wypoczynek nad nim nie musi oznaczać zawsze leniuchowania na plaży. Przy tym obecnie nie chcę akurat oddalać się od swojego kraju, ponieważ przeraża mnie to, co wyprawia się na świecie. Chcę przeczekać ten straszny okres w swoim zabezpieczonym kraju.

Urlop spędzam więc nad polskim morzem. Nie będę jednak przebywać w luksusowym, czterogwiazdkowym pokoju, ponieważ postanowiliśmy znaleźć sobie miejsce na polu namiotowym. Wyjeżdżamy z własnymi namiotami i śpiworami, rozbijamy obóz, a następnie robimy sobie prowizoryczną szkołę przetrwania. Zamierzamy zabrać z domów minimalną kwotę pieniędzy i spróbować spędzić udane wczasy niskim nakładem. Będziemy kąpać się, wylegiwać, spacerować oraz zwiedzać co bardziej interesujące zabytki, za co prawie nic nie zapłacimy.

Jestem taka podekscytowana tym planem, że już odliczam dni do mojego urlopu. Jedziemy pociągiem, więc sama podróż będzie dość ciekawa, ponieważ ostatnio jechałam koleją wiele miesięcy temu. A najważniejsze jest to, że w końcu będę w stanie spędzić więcej wolnych dni ze swoimi znajomymi. Uwielbiam ich wszystkich, więc moje wakacje na pewno się udadzą!

Możesz również polubić