Trójwymiarowe projekty tworzone w domowej pracowni – żywica do drukarek 3D 

Technologia druku trójwymiarowego znana jest nam już od wielu lat, jednak dopiero od niedawna, stała się przystępna w stopniu pozwalającym na powszechne jej użytkowanie. Teraz możemy drukować obiekty w domu, niezależnie od poziomu umiejętności czy doświadczenia, potrzebna jest nam jednak dedykowana drukarka oraz wysokiej jakości żywica do drukarek 3D.

Fenomen druku 3D

Druk trójwymiarowy, to ważny krok w procesie projektowania i wytwarzania. Dzięki tej technologii uzyskujemy możliwość wyprodukowania dowolnego obiektu bez konieczności wykorzystywania tradycyjnych narzędzi, takich jak frezarki czy tokarki.

 

Żywica do drukarek 3D staje się coraz popularniejszym materiałem budulcowy stosowanym w drukarkach 3D. Technologia opiera się na emitowanym świetle, które dzięki ściśle określonej długości fali, utwardza żywicę, będącą pierwotnie w stanie ciekłym. 

Wysoka jakość i wiele możliwości

Uzyskiwany druku jest wysokiej jakość oraz pozwala uzyskać modele o niezwykle gładkich powierzchniach. Żywica do drukarek 3D jest optymalnym rozwiązaniem w przypadku, gdy model musi odznaczać się wysoką szczegółowością. Drukowanie z wykorzystaniem wiązki laserowej i utwardzaniem światłem UV jest teraz możliwe zarówno dla profesjonalnych wytwórni, jak i ambitnych amatorów. 

 

Podsumowując, żywica do drukarek 3D odznacza się następującymi zaletami:

 

  • Wysoka rozdzielczość druku;

 

  • najwyższej jakości proces wykończeniowy;

 

  • Łatwość obsługi;

 

  • Większa elastyczność kształtów;