Umywalka nablatowa – oferowane i polecane rodzaje

Umywalki nablatowe należą do najchętniej wybieranych typów armatury łazienkowej. Są łatwe w montażu, przyjemne w użytkowaniu oraz estetyczne. Ponadto są łatwo dostępne i tanie – co stanowi dodatkową zachętę do ich zakupu. 

Podział umywalek nablatowych 

Armatura nablatowa jest dostępna w wielu konfiguracjach. Podstawowy podział dotyczy kształtu miski – wyróżniamy umywalki okrągłe, owalne oraz prostokątne. Rzadziej spotkasz także umywalki kwadratowe lub prezentujące inne kształty. Wybór konkretnej umywalki zależy od jej otoczenia, stylu aranżacji oraz ilości wolnego miejsca. 

Głębokość umywalki ma wpływ na komfort korzystania z niej. Do mycia rąk wystarczą umywalki głębokie na 40 cm. Do przeprowadzania bardziej wymagających czynności – na przykład regeneracyjnych kąpieli twarzy – warto wybierać umywalki nieco głębsze. 

Umywalka wytrzymała – czyli jaka? 

Każdy kupujący umywalkę pragnie, by zachowała swój dobry stan przez jak najdłuższy okres czasu. Warto wybierać produkty odporne na zarysowania, draśnięcia i oddziaływanie kosmetyków. Dobrym wyborem jest akryl, łatwy w czyszczeniu oraz odporny na powstanie zacieków i osadów kamienia. 

Stosuje się także materiały takie jak ceramika, granit, szkło, kamień lub konglomerat. Ten ostatni zyskuje w ostatnim czasie na popularności wśród producentów umywalek nablatowych, o czym możesz się dowiedzieć m.in. z poniższej oferty sklepu online https://superlazienki.pl/k/umywalki/umywalki-stawiane-na-blat/.

Umywalka i jej bateria 

By umywalka nadawała się do użytku, konieczny jest montaż baterii. Jeśli w umywalce znajduje się otwór montażowy, wówczas należy dobierać baterie względem jego rozmiaru. W umywalkach bez otworu masz jeszcze szerszy wybór – w grę wchodzą modele nablatowe i naścienne.